Google+

O nás

Vítejte na našem čajovém ostrůvku!

Spíše než obchodníci jsme dva čajoví nadšenci, kteří se rozhodli přinést domů něco ze svých cest po Tchaj-wanu a Číně. Čaj je naší zálibou již dlouhou dobu, více než sedm let jsme členy dobrovolnické čajovny v Praze na Strahově. V průběhu objevování čaje jsme si nejvíce oblíbili oolongy, proto i naše cesty směřovaly na Tchaj-wan a do Čínské provincie Fu-ťien, odkud nejlepší oolongy pocházejí.

Čajwanci na ČajomírkTreku 2014Strávili jsme v těchto oblastech jeden a půl roku, kdy jsme se věnovali zejména studiu čínštiny a objevování čajové kultury. V rámci našich cest jsme vyhledávali a navštěvovali soukromé čajové plantáže, keramické dílny a další s čajem spojená místa. Nesoustředili jsme se na slavné výrobce, spíše jsme hledali méně známé, zato zkušené mistry, kteří vyrábějí poctivý čaj a nádobí, zejména ručně a tradičními metodami. S několika z nich se nám podařilo navázat přátelské kontakty.

Na Čajwanu nabízíme nejen jejich produkty, ale také jejich příběhy. Naleznete zde jejich vizitky, obrázky z jejich farem a dílen a další informace, kterými se vám pokusíme přiblížit původ nabízených čajů a nádobí.

Rádi bychom také navázali užší kontakty s vámi, kteří se o naše stránky a nabídky zajímáte. S potěšením budeme sdílet naše zkušenosti, ale velmi rádi si poslechneme a poučíme se ze zkušeností vašich.

Tešíme se na vás!
Tomáš a Katka